Czy SEO jest ważne?

0
1499

Search-Engine-Marketing-by-CS Group

Większość właścicieli biznesu w sieci zdaje sobie sprawę że SEO jest ważne, ponieważ sprowadza wartościowy ruch w postaci użytkowników Internetu zainteresowanych konkretnymi usługami na ich stronę internetową. Jednak niewielu właścicieli biznesu w sieci, wie, jak tak naprawdę działa SEO oraz co może mieć pozytywny bądź negatywny wpływ na widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania.
W dużej części wynika to z faktu, że nie wiele jest wiarygodnych informacji na temat SEO, a w sieci panuje bardzo duże zamieszanie informacyjne mówiące o różnych metodach prowadzenia działań SEO, które często są ze sobą sprzeczne.

Z jednej strony jesteśmy świadkami wykorzystywania nie wiedzy osób, które wprowadzone w błąd skazywane są na pogrążenie swojej witryny, a co za tym idzie, biznesu w sieci. Z drugiej natomiast, z brakiem wprowadzania zmian w działaniach kolejnych agencji SEO oraz dostosowywania ich do ciągle zmieniających się warunków w wyszukiwarce. Najbardziej szkodliwy jest jednak fakt, że część osób zajmujących się SEO nie zmieniła mentalności oraz podejścia do tematu przez kilka ostatnich lat, pomimo znacznych zmian w wyszukiwarkach.

Kluczem do odniesienia sukcesu w sieci nie jest już jedynie znalezienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarce. Oczywistym jest fakt, że znalezienie się na możliwie wysokich miejscach powinno dostarczyć nam klientów. Jest to jednak tylko część ruchu jaki powinniśmy pozyskiwać na naszą stronę Internetową. Należy pamiętać, że dla prowadzenia biznesu w sieci ograniczanie się tylko do jednego kanału sprowadzania ruchu jest dosyć ryzykowne i wiąże się z upadkiem naszego biznesu przy każdym spadku widoczności w wyszukiwarce.

Prowadzenie działań SEO wysokiej jakości nie sprowadza się do „chwilowego oszukiwania” wyszukiwarki, aby ta pokazywała konkretną stronę na najwyższych pozycjach, lecz raczej o konsekwentne stosowanie sprawdzonych technik i strategii marketingowych. Są to między innymi działania Content Marketingowe, Buzz Marketingowe oraz Social Media Marketing, które mogą stanowić kolejne źródła wartościowego ruchu pozyskiwanego na naszą stronę www. Co ważne, tak prowadzone działania mają największe prawdopodobieństwo wytrzymać zmiany algorytmów wyszukiwarek, a dodatkowo bardzo dobrze wpływają na wzrost widoczności naszej witryny.

Od czego powinny się zacząć takie działania?

Kluczowe znaczenie dla stron mają działania SEO Copywriterów, którzy muszą poczynić wszelkich starań, aby wypełnić stronę wysokiej jakości unikatową treścią. Jest to element istotny zarówno dla użytkowników jak i dla wyszukiwarki, która aby powiązać stronę z konkretnymi zapytaniami kieruje się w dużej mierze zawartością stron internetowych.

Na stronie www powinno znaleźć się dużo treści bogatej w słowa kluczowe wraz z podziałem na kolejne sekcje za pomocą odpowiednio dobranych nagłówków. Należy przy tym pamiętać, że treść musi być przygotowana przede wszystkim dla użytkowników i powinna spełniać określone cele informacyjne jak i sprzedażowe. Dopiero z odpowiednią zawartością strony internetowej możemy ruszać w świat marketingu w sieci.

Kolejnym etapem powinno być sukcesywne zdobywanie wartościowych odnośników z miejsc, które wyszukiwarka darzy zaufaniem oraz które mogą się przełożyć na przekierowywanie ruchu w postaci zainteresowanych ofertą firmy użytkowników.

SEO to już nie chwilowy wzrost pozycji, ale profesjonalne oraz kompleksowe działania marketingowe mające na celu zwiększenie ruchu oraz rozpoznawalności marki w Internecie. Przekłada się to również na wzrost widoczności w wynikach wyszukiwania. Jednak sami sobie odpowiedzmy na pytanie czyż nie większą satysfakcję (i sprzedaż) przyniesie nam osoba szukająca naszej firmy ponieważ wie, że zajmujemy się tym czego szuka profesjonalnie czy przypadkowa osoba zagubiona wśród wyników wyszukiwania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here