Strona główna Blog Mapy Google ułatwią poszukiwania w trakcie podróży

Mapy Google ułatwią poszukiwania w trakcie podróży

0
1006

SEO-i-SEM-newsy

Wyobraźcie sobie, że jedziecie samochodem na bardzo ważne spotkanie, a lampka kontrolna wskazująca na niski poziom benzyny świeci się już od dłuższego czasu. Co robicie? Po pierwsze, przekierowujecie Mapy Google na inną trasę tak, by znaleźć najbliższą stację benzynową. Po dotarciu na miejsce, zatankowaniu, zapłaceniu i ponownym wpisaniu trasy w Mapy orientujecie się, że minęło co najmniej piętnaście minut i jesteście już naprawdę bardzo spóźnieni. Teraz tego typu operacja będzie znacznie łatwiejsza i szybsza.

Google prezentuje Wam nową opcję w Mapach Google dla Androida, dzięki której Wasze kolejne awaryjne tankowanie odbędzie się znacznie sprawniej. Teraz możecie dodawać objazdy i poszukiwać nowych miejsc bez konieczności wyłączania dotychczasowej nawigacji.

Kiedy będziecie jechać samochodem z włączoną nawigacją i odbierzecie telefon z prośbą o zrobienie po drodze małych zakupów lub będziecie chcieli zatrzymać się na chwilę w przydrożnej restauracji, wystarczy, że dotkniecie symbolu lupy w prawym górnym rogu ekranu. Ukaże Wam się wtedy rozwijane menu z wieloma przydatnymi podpowiedziami np. gdzie jest najbliższa stacja benzynowa, restauracja, czy sklep spożywczy. Oprócz tego, możecie zawsze zmienić trasę tak, by po drodze podjechać jeszcze do Waszej ulubionej kawiarni czy dowolnego innego miejsca. Wystarczy, że klikniecie na ikonkę wyszukiwania lub użyjecie opcji wyszukiwania głosowego.

Funkcja szukania w trakcie podróży będzie dostępna dla wszystkich polskich użytkowników Map Google na Androida w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Mapy Google ułatwią poszukiwania w trakcie podróży
5 (100%) 1 vote