Impact Calculator czyli sprawdź ile straciłeś przez wolną stronę WWW!

2
2711

Impact calculator

Rynek mobile jeszcze nigdy nie rozwijał się szybciej – telefony i tablety stanowią dla nas wygodniejszą alternatywę niż komputery PC a nawet laptopy. Jeszcze do niedawna na korzyść tych drugich wpływała jakość połączenia internetowego oraz niedostępność wielu storn internetowych dla smartfonów. Obecnie te wady praktycznie nie istnieją – łącze 3G w telefonach komórkowych to standard, tak samo jak responsywność stron WWW.

Obserwując ten trend, właściciele stron internetowych mogli statystykom i raportom wierzyć lub nie, jednak większość z nich przekonało się na własnej skórze, jak wygląda i ile wczytuje się ich strona na urządzeniach mobile. W ramach przebudowywania stron priorytetem stała się szybkość.

Szybkość wczytywania strony

Pierwszą cechą funkcjonalności strony WWW jest szybkość. Długie ładowanie się strony skutkuje wysokim współczynnikiem porzuceń, przy czym „długie” w tym wypadku oznacza nawet już powyżej kilku sekund! Strona powinna być dostępna natychmiast po kliknięciu w link do niej prowadzący. Użytkownik nie powinien zauważyć momentu wczytywania się strony, jeśli natomiast trwa on dla niego niecierpliwie długo, wraca do wyników wyszukiwania i wybiera inną stronę. Użytkownicy bezlitośnie zweryfikują każdą witrynę pod tym kątem, a właściciele stron będą szukać sposobów na ich usprawnienie.

Do sprawdzania wpływu prędkości ładowania stron WWW na konwersję Google stworzył specjalne narzędzie – Impact Calculator – aby uświadamiać przedsiębiorcom ile tracą, posiadając wolnobieżne witryny.

Impact calculator

Impact Calculator

Impact Calculator to narzędzie przeliczające ludzkie zniecierpliwienie na koszt alternatywny – w tym przypadku kwotę, którą zarobilibyśmy, gdyby nasza strona działała szybciej. Jak działa ten kalkulator? Na podstawie prędkości wczytywania witryny (podanej w sekundach), miesięcznej ilości użytkowników, współczynnika konwersji oraz średniej wartości zamówienia Impact Calculate przeliczy kwotę możliwą do zarobienia, przy szybszym ładowaniu strony.

impact calculatorimpact calculator

Strona fit – strona fast

Przekazane przez nowe narzędzie Google’a liczby, w bezpośredni sposób oddziałują na wyobraźnię przedsiębiorców i najlepiej przekonują sceptyków do upraszczania a co za tym idzie do przyspieszania stron internetowych. Czasy przeładowywania i uatrakcyjniania stron dawno minęły. Efekty w postaci animacji Flash, zdjęcia w formacie nieprzeskalowanym do witryny albo skrypty JavaScript – wszystko to, co wpływa na czas ładowania się strony, może zniechęcić użytkownika do oczekiwania zanim w ogóle zdąży nacieszyć oko jej efektem.

impact calculator

Trend odchudzania stron internetowych ułatwi życie nie tylko potencjalnym klientom, ale również wpłynie pozytywnie na wizerunek firm. Strona WWW powinna być jak nasza oferta – przejrzysta i ogólnodostępna.

2 KOMENTARZE

  • Jeśli chodzi o Speed Scorecard to mozemy go sprawdzić dla krajów z listy: Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Hiszpania, Szwecja, Holandia i oczywiscie – Wielka Brytania i USA.

   Natomiast Calculate Impact działa na wpisanych przez nas danych – nawet teoretycznych. znając czas ładowania własnej storny, jej konwersję i ilość użytkowników kalkulator je jak najbardziej przetworzy.
   Źródło: https://www.thinkwithgoogle.com/feature/mobile/?network=3G

   Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here